Pátek 26.04.2019


    Vítáme Vás na stránkách e-shopu Laskavá limetka

K provozování tohoto obchodu se zdravou výživou, eko-drogerií a přírodní kosmetikou jsem se dostala vlastně úplně náhodou … Provozovatelka mého oblíbeného e-shopu ukončovala tuto činnost a obchod nabízela k převzetí. Po velmi krátké chvilce přemýšlení (a schválení této myšlenky členy rodiny) jsem ji oslovila, že do toho půjdeme (i když jsem na začátku vůbec netušila, co nás čeká).
Tato činnost jen vychází z mých hodnot, kde zdraví a spokojená rodina jsou na prvním místě. Domnívám se, že je lepší předcházet chorobám, než je léčit. A to i přesto, že jsem povoláním lékař, od kterého tento názor většina populace neočekává. Prostě nemám v oblibě léky a sama se jim vyhýbám, jak je to jen možné. Sama na sobě jsem poznala, že zdravý životní styl (do kterého zdravá strava neodmyslitelně patří), funguje. Měla jsem zdravotní potíže, které se časem právě změnou stravování výrazně zlepšily nebo zcela odezněly. Při přechodu z „chemické“ stravy, kterou nám nabízejí běžné obchody a supermarkety, mi ze začátku „zdravá“ strava moc nechutnala. Po pár měsících přemáhání se to ale změnilo. Nejprve jsem začala užívat zelené potraviny a vyeliminovala co nejvíce chemická aromata, barviva, konzervanty a jiná „éčka“. Časem jsem navíc zjistila, že mám širokou potravinovou intoleranci (lepek, mléko, vejce …). No a výsledek se ukázal (sice až asi po dvou letech), ale stálo to za to vydržet. Nepotřebuji žádné léky a docela v pohodě zvládám zaměstnání a dvě malé velmi neposedné děti. A když občas zahřeším (což se mi bohužel občas stane), tak to hned na sobě pocítím. Kvalitní a zdravé potraviny jsou sice trošku dražší, ale je to investice do vašeho zdraví, takže se určitě vyplatí. Jen pomyslete, kolik vás stojí krátkodobá nemoc, co teprve chronické civilizační nemoce (které se stravou velmi úzce souvisí) jako cukrovka, nemoci srdce a cév, a také řada nádorových onemocnění.
Podrobné informace o rozšíření civilizačních nemocí v naší populaci se můžete dočíst v již 10 let starém článku - Českou republikou se šíří tsunami nemoci (http://www.celostnimedicina.cz/ceskou-republikou-se-siri-tsunami-nemoci.htm).

Při prodeji zdravé výživy se snažíme podporovat zejména domácí výrobce. Takže na našem e-shopu naleznete následující značky:

Damodara - jejich křupky naše děti milují, mně zase moc chutnají ovocné tyčinky
Lifefood – výborné raw tyčinky a chleby
Cereabar - velmi zajímavé složení tyčinek s neobvyklými kombinacemi, které naše děti rády jedí (a to i když obsahují zeleninu)
Adveni – velmi zajímavé bezlepkové směsi a mouky (většina jejich výrobků neobsahuje lupinovou mouku a deproteinovaný pšeničný škrob)
Iswari – úžasné směsi superpotravin ke snídani a perfektní zdroj aminokyselin ve formě konopného proteinu (ideální nejen pro sportovce)
Wolfberry – hlavně jejich výrobky z goji a zázvoru
Probio – velmi kvalitní bio mouky
Bio-nebio – vynikající sušenky, bohužel pro mne ne (obsahují lepek)
Čokoládovna Troubelice – svoji závislost na čokoládě řeším konzumací nepražených kakaových bobů (v kombinaci s datlemi jde skoro o čokoládu)
DNM Company – ajurvédské kafe a zelená káva
Topnatur – zelené potraviny a sušené rostlinné nápoje
Kolkodol – výborné marmelády a nápoje v bio kvalitě
a řada dalších.

Vzhledem k mým stravovacím omezením naleznete na našem e-shopu řadu bezlepkových a bezmléčných výrobků (náhradní rostlinná mléka a smetany), četné raw výrobky, ale i potraviny pro diabetiky (sladidla s nízkým glykemickým indexem). Potom je od zdravé stravy již jen krůček ke drogerii šetřící životní prostředí a přírodní kosmetice (často v bio kvalitě). Takže zde naleznete výrobky značek Ecover, Sonett, Sodasan, Frosch, Earth Friendly Products (EFP), ale i domácí Dumeko nebo Feel Eco. V případě kosmetiky nabízíme výrobky domácích značek Eoné či Nobilis Tilia, nebo zahraniční Lavera, Jonzac, Jason, So'BiO étic. Jsou to vše produkty, se kterými mám osobní dobré zkušenosti.
Základní hodnotou tohoto obchodu je tedy nabídnout za přijatelné ceny velmi kvalitní zboží (u potravin bez konzervantů, chemických aromat a barviv) s podporou tuzemských výrobců. Zároveň bychom chtěli, aby náš e-shop pokryl většinu běžných potřeb v domácnosti (a Vám tím odpadla nutnost nákupů na více místech). Pokud by Vám tedy v naší nabídce něco chybělo, napište nám a my se pokusíme nalézt kvalitního dodavatele.
Přeji všem příjemné a bezproblémové nakupování.

Markéta Tomšová
jednatelka Glad Trade s.r.o.
e-mail: info@laskavalimetka.cz
         

Laskavá limetka - zdravá výživa, eko-drogerie, přírodní kosmetika e-shop
provozovatel Glad Trade s.r.o.
Sportovní 408/19, 500 09 Hradec Králové
Copyright © Glad Trade s.r.o.
klíčová slova: zdravá výživa, potraviny, biopotraviny, raw strava, eko-drogerie, přírodní kosmetika, biokosmetika, goji, chia semínka, konopné semínko, konopný olej, sezamový olej, fíky, datle, kešu, chalva, kokosový olej, kakao, kudzu, kuzu, Bionebio, Countrylife, Pro-Bio, Green Ways, Damodara, Iswari, Cereabar, Lifefood, DNM Company, Topnatur, Adveni, Wolfberry, Čokoládovna Troubelice, Kolkodol, Nobilis Tilia, Eone, Lavera, So'BiO, zelené potraviny, zelený ječmen, Chlorella, Spirulina, Hradec Králové, Glad Trade s.r.o., Laskavá limetka, e-shop